Morgan Stanley rozważy Bitcoin za skrzydło inwestycyjne o wartości 150 miliardów dolarów

Według doniesień Bloomberga dzisiejszego ranka, Morgan Stanley jest ostatnią dużą instytucją finansową, która rozważa inwestycję w Bitcoin.

Powołując się na „osoby znające ten problem”, w raporcie czytamy, że Cointerpoint Global, spółka zależna Morgan Stanley Investment Management z aktywami w zarządzaniu o wartości 150 miliardów dolarów, „bada, czy kryptowaluta byłaby odpowiednią opcją dla jej inwestorów”.

Witryna Morgan Stanley opisuje Counterpoint Global jako fundusz specjalizujący się w inwestycjach, „których wartość rynkowa może znacznie wzrosnąć z podstawowych powodów”

Fundusz odnotował wzrost o 72,7% w skali roku, znacznie przewyższając zwroty z indeksu MSCI All Country World Net Index, które wyniosły 16,25%.

Rosnące zainteresowanie Bitcoinem niekoniecznie powinno być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że firma dokonała znacznych inwestycji w Microstrategy. W styczniu Cointelegraph poinformował, że Morgan Stanley kupił 10% udziałów w Microstrategy , którego akcje są w szoku i którego dyrektor generalny stał się ikoną Bitcoina od czasu ogłoszenia strategicznej inwestycji w Bitcoin w zeszłym roku .

Morgan Stanley nie jest jedyną dużą instytucją bankową, która chce zaangażować się w kryptowaluty

W rozmowach o wynikach za czwarty kwartał JP Morgan i Visa potwierdziły plany utrzymania usług płatności kryptograficznych , a przedstawiciele obu firm wyrazili zainteresowanie dalszym rozwojem, jeśli wymagają tego klienci i warunki rynkowe.