Fragen

Największy argument Satoshiego Nakamoto za wirusem Bitcoin Goes Viral jako najwyższym rokiem kryptografii.

Posted On
Posted By admin

Największy argument Satoshi Nakamoto za istnieniem Bitcoin’a idzie viral, ponieważ król kryptoński robi kolejne ujęcie na tegorocznym haju.

Lunatycy Redditu zamieścili zrzut ekranu jednego z wczesnych e-maili Nakamoto na liście mailingowej kryptografii, który pokazuje, dlaczego tajemniczy twórca Bitcoin Billionaire wierzył, że elektroniczny system kasowy peer-to-peer może być rewolucyjny na globalną skalę polityczną.

Słupek szybko nabrał tempa i zajął pierwsze miejsce na subreddit r/CryptoCurrency. W momencie pisania, stanowisko zdobyło 1 507 punktów i 131 komentarzy.

W kolejnym mailu, twórca Bitcoin’a wyjaśnia, że musiał najpierw uzupełnić kod BTC i upewnić się, że będzie on działał zanim napisał białą księgę.

„Doceniam wasze pytania. Właściwie zrobiłem to od tyłu. Musiałem napisać cały kod zanim mogłem się przekonać, że mogę rozwiązać każdy problem, potem napisałem pracę. Myślę, że będę w stanie wydać kod prędzej, niż napisać szczegółową specyfikację.“

Biała księga Nakamoto Bitcoin’a jest wolna od polityki, ale wskazuje, że stworzył on najwyższą

kryptokryptokryptokryptokryptotę, aby naprawić błędy w tradycyjnym systemie bankowym.

„Handel w Internecie opiera się prawie wyłącznie na instytucjach finansowych, służących jako zaufane osoby trzecie do przetwarzania płatności elektronicznych. Choć system ten działa wystarczająco dobrze w przypadku większości transakcji, to jednak nadal boryka się z nieodłącznymi słabościami modelu opartego na zaufaniu.

Całkowicie nieodwracalne transakcje nie są w rzeczywistości możliwe, ponieważ instytucje finansowe nie mogą uniknąć mediacji w sporach. Koszty mediacji zwiększają koszty transakcji, ograniczając minimalny praktyczny rozmiar transakcji i odcinając możliwość dokonywania małych, dorywczych transakcji, a także zwiększają koszty utraty zdolności do dokonywania nieodwracalnych płatności za usługi nieodwracalne…

Potrzebny jest elektroniczny system płatności oparty na dowodach kryptograficznych, a nie na zaufaniu, pozwalający dwóm zainteresowanym stronom na bezpośrednią transakcję ze sobą, bez potrzeby korzystania z usług zaufanej osoby trzeciej. Transakcje, które są obliczeniowo niepraktyczne do odwrócenia, chroniłyby sprzedających przed oszustwami, a rutynowe mechanizmy powiernicze mogłyby być łatwo wdrożone w celu ochrony kupujących“.

Related Post